
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.3 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 5.08 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 3.9 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.928 g |
| Contact Plating | Gold |
| Type | Differential |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 20 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Power Dissipation | 1.05 W |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Response Time | 1.3 µs |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Supply Current | 500 µA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Max Supply Current | 500 µA |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Output Current per Channel | 6 mA |
| Max Input Current | 250 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 3740
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34454
Ext.Price$0.34454
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34454 | $0.34454 |
| 10 | $0.24280 | $2.42800 |
| 25 | $0.21630 | $5.40750 |
| 50 | $0.20170 | $10.08500 |
| 100 | $0.18809 | $18.80900 |
| 300 | $0.17708 | $53.12400 |
| 500 | $0.16671 | $83.35500 |
| 1000 | $0.15389 | $153.89000 |
| 3000 | $0.15303 | $459.09000 |
